Az elkészítés menete a következő:
Kiszabjuk a részeket. Két-két darabot a táska felső és alsó részéből, valamint a bélésből. Egy-egy darabot szabunk a zsebből és a pántból. Ezenkívül egy darab fém táskaeret és két darab karabiner kell az elkészítéshez.
A külső anyagokat vasalhatós béléssel kell merevíteni, de érdemes vastagabb anyagokat használni, a tartás miatt. Amennyiben mégis vékony vászon anyagot használunk, úgy tegyünk még egy vatelint is a bélés és a színe anyag közé. A díszítéshez használhatunk ízlés szerint csipkét, zsinórt vagy bármilyen felvarrható díszt.
Első lépésben a táska külső részének a felső és alsó anyagait egymáshoz varrjuk, levasaljuk és letűzzük. Az mindegy, hogy a felső vagy az alsó anyagon, de mindig ott tűzzük, amerre a varrásráhagyást vasaltuk.
Ha csipkével, zsinórral szeretnénk díszíteni, akkor ezt is most tegyük meg. Ezen kívül felvarrjuk a bélésre a zsebet is.
A táska aljának szűkítése következik. Így készül el a táska bősége. Az anyagot színével az asztalra fordítjuk, és a berajzolt szűkítőket egymáshoz illesztjük, majd felfele hajtva megtűzzük gombostűvel. Ha így jártunk el a hajtás a színén lefele fog állni. Varrógéppel össze tűzzük. Ugyan így járunk el a bélésnél is. A két színe anyagot és a két bélést is a jelölésig egymáshoz varrjuk, az oldala és az alja mentén.
A bélést a színére fordítva bele helyezzük a külső táska anyagba, összegombostűzzük és egymáshoz varrjuk egy kis kifordító nyílást hagyva.
A táska oldalánál a kifordítás előtt vágjuk be az anyagot, hogy kifordítás után szebben egymáshoz feküdjön az anyag és a bélés. / A kifordító nyílás soha ne essen a táska két oldalának találkozásához, kicsit feljebb kell kezdődnie! /
Kifordítás után illesszük egymáshoz a külső és a bélés anyagot, és kézzel varrjuk be a nyílást. Vasaljuk meg, és tűzzük végig varrógéppel a széle mentén, úgy hogy a varrást a később rákerülő táskakeret eltakarja.
Elkészítjük a pántot, úgy hogy az anyagot mindkét oldalon a közepéig behajtjuk, majd mindkét oldalon levarrjuk. Én most csak simán letűztem, de díszítő öltéssel is megtűzhetjük, vagy esetleg varrhatunk rá vékony csipkét is.
Az elkészült pántot beledugjuk a karabinerbe és visszahajtva erősen levarrjuk. A másik oldali karabinert is rávarrjuk. Az én táskáimnak 110 cm hosszú pántjuk van, igény szerint ettől el lehet térni.
Most már csak a táskakeret kézzel való felvarrása van hátra. Mindig mielőtt nekilátunk öltsük össze a táska anyagának és a keretnek a közepét, így biztosan nem fog elcsúszni a keret. Használjunk vastag hímző fonalat, vagy horgoló cérnát. Jó hosszú szálat fűzzünk be, mert középen nehéz szépen elvarrni a szálat.
Vastag tűt használjunk, és szükség szerint kis fogót is alkalmazhatunk a tű áthúzásánál. Előre haladva, úgy varrunk mint a kézi varrásnál kettőt előre, egyet hátra, így tartós lesz a varrásunk. A széleket erősítsük meg dupla öltésekkel.
Elkészült a fémkeretes táskánk. Újonnan elkészült táskánkba pontosan bele illik a múlt hónapban elkészített kivehető táskabelső.
Jó varrogatást Hölgyek!
Brigó
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése